Gaz ziemny jest w dzisiejszych czasach najtańszym paliwem do zasilania źródeł ciepła, tak więc włączenie domu do sieci gazowej jest wyjściem ekonomicznym i bardzo wygodnym. Pragnąc przyłączyć sieć gazową, bezsprzecznie winniśmy zorientować się, jak to wykonać oraz jakich formalności powinno się dopilnować. Każde sprawy związane z przyłączem gazowym są korygowane poprzez prawo energetyczne.


przyłącze gazowe
Źródło: http://www.sxc.hu
Chcąc przyłączyć sieć gazową do domu, wypada skontaktować się z BOK, to znaczy z Biurem Obsługi Konsumenta, które w naszym imieniu podejmie należyte działania, przewodzące do zawarcia umowy o przyłącze gazowe - polecamy stronę Naszym obowiązkiem jest złożenie dobrego wniosku o nowiuteńkie przyłącze gazowe czy rozbudowanie starego. Wniosek ten odnajdziemy na stronie internetowej BOK, możemy złożyć go samodzielnie czy posłać pocztą. Wypełnienie wniosku nie jest zawikłane. Wpisujemy w nich najważniejsze informacje, takie jak na przykład adres posiadłości, dane inwestora czy też liczbę i rodzaj odbiorników. We wniosku wypada również wykazać, do jakich celów będzie używany gaz. Nasz wniosek zostanie przeanalizowany w ciągu 30 dni, wtedy uzyskamy odpowiedź, czy został on przyjęty pozytywnie albo też odmownie. Jeśli pozyskamy pozytywne rozpatrzenie wniosku, wówczas powinniśmy pamiętać, że decyzja ta jest ważka wyłącznie przez rok kalendarzowy. W tym terminie należy więc zawrzeć umowę z dostawca gazu. Dostawcy gazu ziemnego mają aktualnie rozliczne oferty i warunki umowy, dlatego należałoby dokładnie zapoznać się i zbadać daną propozycję. Nie ograniczajmy się tylko do jednej, najlepszym pomysłem jest odkrycie kilku przeróżnych ofert od dostawców gazu i skonfrontowanie ich ze sobą.


kuchenka gazowa
W ten sposób naturalnie uda nam się odnaleźć najlepszą, taką która będzie dla nas sprzyjająca i stosowna - zobacz więcej. Szeroką pomocą może okazać się dla nas Sieć, gdyż to oczywiście w Sieci możemy znaleźć najistotniejsze informacje na temat dostawców gazu i ich ofert. W Internecie nie brak także opinii innych Konsumentów, korzystających z usług dostawców gazu, jakie też mogą okazać się ogromnie pomocne podczas podejmowania decyzji.

Tags: dom, informacje, oferta, wniosek